(ВИДЕО) Најстуденото место на светот, училиштето затвора само ако е постудено од – 50!
Дали е тоа Јелоунајф во Канада, каде смрзнувачките ветрови редовно ја држат температурата под -30 Целзиусови степени? Или е Уланбатор во Моголија, каде почвата мора прво да биде одмрзната пред да се изврши погреб? Или пак, е тоа Јакутск во Русија, каде само на неколку вида авиони им е... Повеќе
НИ ТРЕВА НЕ РАСТЕ! Ова се 10 најотровни места на нашата планета
Кога во 2011 година нуклеарната централа во јапонскиот округ Фукушима, беше оштетена од силен земјотрес и цунами, свеста за опасноста од радијација повторно се актуелизираше. Но и покрај тоа, многумина не се воопшто свесни колку е впрочем нашата планета загадена од радиоактивни матеијали. Во продолжение погледнете кои места на... Повеќе
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.